Jakie zwierzę kupić dziecku?

pies

Jeśli ktoś myśli o tym, by kupić zwierzę dla dziecka trzeba będzie wziąć pod uwagę między innymi warunki w mieszkaniu, jakiś podział obowiązków przy opiece i wiek dziecka. Trzeba się dobrze zastanowić, by zwierzak nie stał się wyłącznie naszym obowiązkiem.

Kupując dziecku zwierzaka trzeba rozważyć sobie zalety i wady posiadania konkretnych gatunków. Dobrze będzie pomyśleć o rozwoju dzieciaka, między innymi rozważyć sobie dobrze jak to będzie wyglądać, gdy chodzi o jego odpowiedzialność, obowiązkowość. Opieka nad zwierzakiem może uwrażliwiać, uczyć zrozumienia, co na pewno będzie istotne.

Problematyczne koty i psy

To bardzo popularne zwierzęta, ale o pewnych kwestiach trzeba pamiętać. Opieka nad takim zwierzakiem nastręcza trudności, szczególnie kłopotliwa będzie gdy ktoś ma mieszkanie w bloku i wiele obowiązków. Wyprowadzanie zwierzaka na spacery, sprzątanie po nim, do tego pogryzione meble czy zniszczone buty. W przypadku kota można się obawiać alergii, zniszczenia również mogą być znaczące. Koty są też humorzaste i dzieci mogą nie być zadowolone. Warto dobrze do kupna zwierzaka się przygotować, by ostatecznie dobrą decyzję dało się podjąć.

Rybki

Dzieci chętnie nawiązują bezpośredni kontakt fizyczny ze zwierzakami, przy rybkach nie ma na to szans, dlatego możliwe, że akwarium szybko będzie zaniedbane. Dzieci po prostu mogą uznać, że rybki nie spełniają ich oczekiwań.

Świnka morska

Świnka morska to ciekawy wybór na pierwsze zwierzę dla dziecka powyżej 4 roku życia. Może przeżyć nawet 8 lat, nie gryzie i łatwo się adaptuje. Dlatego będzie to ciekawa opcja do małego mieszkania i dla dziecka.

Królik

Trudno powiedzieć tak naprawdę jak bardzo królik urośnie. Dodatkowo zostawia sporo odchodów, które będzie trzeba sprzątać. Królik może zainteresować się kablami i je pogryźć, dlatego trzeba je zabezpieczyć.

Szczury lub myszy

To tanie i mało wymagające gryzonie. Dlatego dziecko mające około 6 lat sobie z nimi poradzi. Do ich utrzymywania nie będzie trzeba mieć wiele miejsca. Dziecko powinno szybko nauczyć się opieki i stać się jednym opiekunem takiej hodowli bez pomocy rodzica.

Chomiki

To zwierzątka domowe dość często wybierane. Jednak w domowych warunkach mogą krótko żyć. Dość długo będą się adaptować, dlatego może być potem smutek po utracie zwierzaka. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, są wdzięcznymi zwierzakami, można je trzymać w małej klatce. Uciążliwe może być jednak to, że takie zwierzaki w nocy stają się niestety hałaśliwe. Są dobrym wyborem dla dziecka, które ma mniej więcej około 6 lat.

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.