Zwierzęta domowe – zadbaj o odpowiednie zachowania

zwierzętaWiele osób uważa obecnie, że zwierzę domowe to jak członek rodziny. Jeśli będziemy chcieli tak tego zwierzaka traktować trzeba pamiętać, że ma on swoje prawa, ale musi mieć także swoje obowiązki, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę. Podstawowa sytuacja to chwila, gdy pojawiają się goście i trzeba jakoś się tym zwierzakiem zająć.

Nie można oczekiwać, że goście będą tak pozytywnie nastawieni do naszego zwierzaka jak my. Dlatego nie można robić nic na siłę. Można zwierzę pokazać, przedstawić, ale jeśli ujawnią się niepokoje czy nerwy u naszego gościa trzeba z tego rezygnować i po prostu takie zwierzę schować do innego pomieszczenia. W żadnym wypadku nie staramy się przekonywać gościa jaki wyjątkowy jest akurat nasz zwierzak.

Jeśli zwierzak na czas wizyty innych będzie schowany w innym miejscu będzie to po prostu najlepsze rozwiązanie. Psy mogą bowiem niszczyć buty, koty wchodzą do torebek. Jeśli więc takich różnych problemów chcemy unikać po prostu takiego zwierzaka powinno się schować i będzie to najlepsze możliwe rozwiązanie. Dodatkowo psy mogą skakać na nogi gości a tego również lepiej uniknąć.

W niektórych domach jest tak, że zwierzak spożywa posiłki z takich samych talerzy jak domownicy. Jest to jednak przede wszystkim niehigieniczne, dlatego nie robimy tego przy gościach. Również nie opowiadamy o tym, by pokazać jak nasz zwierzak ma dobrze. Takie zachowania nie świadczą bowiem o nas dobrze. Jeśli mamy taką praktykę to powinniśmy pomyśleć o stworzeniu osobnej zastawy dla gości. Pamiętajmy, że gdy ktoś przyjdzie do nas ze zwierzakiem to my go nie dokarmiamy pod stołem. Jest to zachowanie nieeleganckie a dodatkowo może być tak, że ktoś nie będzie sobie tego życzył, ponieważ zwierzę może być na specjalnej diecie.

Jeśli mamy znajomy z alergią na sierść to umawiamy się z nimi w kawiarni. Dodatkowo jednak warto mieć w domu jakiś lek na alergię, ponieważ może być taka sytuacja, w której u kogoś ta alergia objawi się już w naszym domu i wtedy warto mieć jakieś rozwiązanie.

Jeśli chcemy kogoś przenocować to bezwzględnie trzeba dbać o to, by nasz zwierzak był dobrze zamknięty, ponieważ najgorsze co może się stać to pojawienie się takiego zwierzaka w pokoju naszego gościa w nocy.

Takie istotne kwestie jak noszenie kagańca, smyczy czy sprzątanie po psie to rzecz oczywista i nie będzie to wyłącznie świadczyć o naszym dobrym wychowaniu. To tak naprawdę nasz obowiązek i jeśli sami go nie zrealizujemy możemy narazić się na mandat. Jeśli wybieramy się zjeść do miasta raczej zwierzak musi zostać w domu, chyba że znajdziemy restaurację, która zwierzęta będzie akceptować.

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.