Dla osoby samotnej jakie wybrać zwierzę?

kot

Jeśli chodzi o singli to bardzo często jest to ich własny wybór, by być osobami samotnymi. Nawet mimo tego, że społecznie traktowane jest to jak wyrok to w praktyce nie musi tak to wyglądać. W wielu przypadkach to po prostu wybór człowieka, który woli być sam. Takie osoby chętnie decydują się na to, by mieć swojego zwierzaka jako codziennego towarzysza i wydaje się, że to świetna opcja. Jednak to co bardzo ważne to dokładne rozważanie sobie jakie zwierzę najlepiej będzie wybrać, by dobrze spełniało swoją rolę i nasze oczekiwania.

Czy pies będzie dobrą decyzją dla samotnej osoby?

Większość osób, gdy zaczyna myśleć o zwierzaku to w pierwszej kolejności będzie brało pod uwagę psa jako taki najlepszy wybór ze wszystkich. Jak to jednak wygląda w praktyce? Przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że pies to takie zwierzę, które będzie nam jednak zajmować sporo czasu i musimy o tym pamiętać. To co ważne to również fakt, że psy nie będą dobrze tolerować sytuacji, w których długi czas nie ma nikogo przy nich. Jeśli więć ktoś długo pracuje pies nie będzie dla niego dobrym wyborem. Zanim wybierzemy psa trzeba się także zastanowić nad tym czy nasze warunki mieszkaniowe pozwalają na trzymanie takiego zwierzaka. Można również dobrze przemyśleć sobie różne rasy psów, by spośród nich coś dla siebie interesującego wybrać.

Kot zajmie nam mniej czasu

Istnieje takie przekonanie, że dla osób samotnych wyborem może być kot, który nie będzie tak absorbujący jak pies. Dodatkowo to co również ważne to fakt, że przy kocie nie ma problemu z tym, by wiele czasu spędzać poza domem. Można także podkreślić, że jeśli chodzi o kota jest to dobra opcja, gdy czasu nam brakuje.

W małym mieszkaniu wybieramy gryzonie i ptaki

W przypadku, gdy ktoś będzie miał wyłącznie niewielkie mieszkanie dobrym wyborem będzie kupno małego zwierzaka. Dobrze sprawdzać się będzie gryzoń albo jakiś ptak. Oba zwierzaki wystarczy raz dziennie karmić, zmieniać raz dziennie wodę a raz w tygodniu sprzątać im klatkę. Można wybrać między innymi świnkę morską czy też królika. Jeśli chodzi o dzieci raczej unikamy ptaków i chomików, które żyją krótko a będą się długo adaptować. Dla dorosłych to nie ma znaczenia i każde zwierzę można wybrać. I dla dorosłych i dla dzieci wykonać trzeba badania alergologiczne, by ocenić czy nie będzie w przypadku tych osób problemów z alergią na futro czy pióra. Gdy alergia istnieje wybór może paść na rybki. To również mało absorbujące zwierzaki, które dobrze się sprawdzą i nie będą powodować alergii.

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.