Sklep zoologiczny – pomysł na biznes?

Są takie branże, które nigdy się nie zestarzeją. Co więcej, dobrze prowadzone, zawsze będą przynosić satysfakcjonujące profity. Jedną z nich jest właśnie sklep zoologiczny, do którego właściciele zwierząt będą przychodzić zawsze. Przyszłych inwestorów powinien ucieszyć fakt, że rynek zoologiczny w Polsce dopiero się rozwija, a z dnia na dzień, przybywa mu nowych klientów, którzy nie szczędzą pieniędzy na swoich czworonożnych ulubieńców.

Masz już pomysł, masę zapału i podstawowe środki do otworzenia swojego biznesu? Świetnie! Na początek jednak warto przemyśleć wszystkie za i przeciw, zrobić sobie „rachunek sumienia” i zastanowić się, czy w ogóle nadajesz się do tej branży. Podstawą nie jest bowiem zorientowanie na sukces finansowy, a miłość do zwierząt i jakakolwiek wiedza na ich temat. Czym bowiem byłby sklep zoologiczny bez zaangażowanego w sprawę właściciela?

Wygląd ma znaczenie

Wbrew powszechnej opinii, że „liczy się tylko wnętrze”, współczesny klient jest bardzo wymagający i przywiązuje wagę do wielu szczegółów. Mając do wyboru obskurny osiedlowy sklepik, który pamięta ubiegłe stulecie, a nowoczesny zatłoczony hipermarket, z pewnością wybierze to drugie. Warto więc zaoferować mu miejsce skupiające wyłącznie zalety obu tych miejsc. Sklep, gdzie oprócz indywidualnego traktowania i profesjonalnej porady, dostanie „w gratisie” piękne i dobrze zaaranżowane wnętrze, z masą ciekawych produktów, które będą dobrze wyeksponowane i oświetlone. A jeśli dodatkowo obsługiwany będzie przez uśmiechniętego, schludnego i kompetentnego pracownika – sukces gwarantowany!

Specjalizacja

Pamiętaj – nigdy nie dogodzisz wszystkim. Warto jednak przebadać konkurencję i zaopatrzyć się w produkty, których ona nie posiada. Nie chodzi tu oczywiście o mało znane w Polsce karmy, czy spineczki dla yorków z kryształkami Swarovskiego (choć i na takie produkty pewnie znalazłby się klient). Warto jednak pokusić się o pozyskanie klientów profesjonalnych, takich jak hodowcy czy wystawcy. Z zasady oczekują oni najwyższej jakości produktów i czy specjalistycznego sprzętu, np. smycze na wystawy czy miski do zamontowania w klatkach.

Wiedza

Należy również zwrócić szczególną uwagę podczas rekrutowania personelu. Sklep zoologiczny to szczególne miejsce, w którym spotykają się hodowcy, pasjonaci i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czworonożnym przyjacielem. Dobrze więc, gdy ci ostatni otrzymują fachową poradę i pomoc od osób, doświadczonych i kompetentnych. To właśnie pracownicy są wizytówką twojego sklepu i to oni sprawiają, że towar się sprzedaje, a klienci są zadowoleni i wracają właśnie do ciebie.

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.