Bullmastiff

Historia

Bullmastiff, jak sugeruje nazwa rasy, powstał w wyniku skrzyżowania mastiffów oraz buldogów. Krzyżówka to powstała w celu uzyskania psa stróżującego, a także pracującego jako pomocnik strażników leśnych i odstraszającego kłusowników. By móc spełnić postawione przed nim zadania, bullmastiff łączy w sobie opanowanie i pewność charakteru, które są typowe dla buldoga, z silnym instynktem obronnym, charakterystycznym dla mastiffa.

Wygląd

Jest bardzo dużym psem o harmonijnej, majestatycznej budowie. Jest mocno zbudowany i bardzo silny, ale bez ociężałości. Sierść jest krótka, płowa, pręgowana lub rudobrązowa, niekiedy z czarną maską. Dopuszcza się białe znaczenia na piersi.

Temperament

Bullmastiff łączy w sobie siłę, opanowanie i odwagę. Jest typowym psem pracującym, inteligentnym, czujnym i odpornym na ból. Mimo charakteru i wyglądu „twardziela”, jest pogodnym, żywym i oddanym towarzyszem. Jego odwaga jest wręcz legendarna; zawsze można na nim polegać – zarówno na jego ocenie sytuacji, błyskotliwości, jak i na oddaniu właścicielowi.

Tresura

Mimo dużej inteligencji i wrodzonej błyskotliwości, uczy się dość powoli. Bardziej polega na własnej intuicji i decyzjach, niż na wyuczonych komendach. Z tego powodu jego tresura zaliczana jest do dosyć trudnych.

Ćwiczenia

Posiada skłonność do dominacji, wskazana jest więc duża konsekwencja w trakcie treningów. Ma bardzo duża potrzebę ruchu, którą koniecznie należy regularnie zaspokajać. Półgodzinny spacer wokół osiedla to zdecydowanie za mało dla psa tej rasy.

Warunki życia

Bullmastiff jest psem o skromnych wymaganiach lokalowych, może więc, mimo znacznych rozmiarów, przyzwyczaić się do życia w mieszkaniu. Warunkiem jest jednak zapewnienie mu codziennej, dużej dawki spacerów i biegania.

 

KRAJ POCHODZENIA

WIELKA BRYTANIA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

BARDZO DUŻY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

BARDZO MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

RACZEJ NIE

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

ŚREDNIA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

RACZEJ MAŁA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOSYĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

BARDZO DUŻA

ŚLINIENIE SIĘ

DUŻE

GUBIENIE SIERŚCI

BARDZO MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

BARDZO DUŻA

WIGOR

BARDZO DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

BARDZO DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

DOBRZE

TRUDNOŚĆ TRESURY

TRUDNA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

DOŚĆ DOBRZE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

ŹLE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

TAK

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES STRÓŻUJĄCY, PIES BOJOWY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA II, SEKCJA 2.1, WZORZEC NR 157

POLECANE KARMY

ROYAL CANIN, WOLFSBLUT WILD PACIFIC, 8 IN1

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.