Black and tan coonhound

Historia

Psy tej rasy zostały po raz pierwszy wyodrębnione około 1900 roku. Rasa powstała ze skrzyżowania foxhounda i bloodhounda.

Wygląd

Jak nazwa wskazuje, cechą charakterystyczną jest umaszczenie czarne z podpalaniami (black and tan – czarno podpalany, ang.) Podpalane znaczenia znajdują się nad oczami, po bokach kufy, na klatce piersiowej i nogach. Dopuszczalne jest białe znaczenie na piersi. Sierść jest krótka, ale dość gęsta. Sylwetka proporcjonalna, zgrabna. Podczas polowania ogon zawsze uniesiony ku górze. Black and tan coonhoundy są silne, zwinne oraz czujne. Psy tej rasy są prawdziwymi „wołami roboczymi”, z równą łatwością przystosowują się do warunków zimowych, jak i do upałów. Używane są głównie do tropienia szopów, ale ze względu na odwagę i wytrzymałość tropią także jelenie, a nawet niedźwiedzie. W czasie polowania polegają głównie na doskonałym węchu.

Temperament

Black and tan coonhound to przede wszystkim doskonały myśliwy, ale również partner. Jest zrównoważony, przyjacielski i otwarty. Jako pies myśliwski, jest bardzo wytrwały oraz posłuszny. Zna swoją wartość, przez co może wykazywać pewną rezerwę w stosunku do obcych, ale nigdy nie okazuje nieśmiałości, lęku ani agresji. Dobrze toleruje towarzystwo innych psów.

Tresura

Bardzo łatwy w tresurze. Jest inteligentny i nastawiony na współpracę z człowiekiem, dzięki czemu chętnie i łatwo się uczy.

Ćwiczenia

Wymagane są codzienne, długie spacery, zapewnienie możliwości swobodnego biegania i węszenia.

Warunki życia

Niezbyt dobrze przystosowuje się do życia w mieście. Potrzebuje dużo przestrzeni i swobody.

KRAJ POCHODZENIA

USA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

DUŻY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

RACZEJTAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

DOŚĆ MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

TAK

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

DUŻA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

DUŻA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOSKONAŁE

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

DOŚC ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

DUŻA

ŚLINIENIE SIĘ

DUŻE

GUBIENIE SIERŚCI

DUŻE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

DOŚĆ DUŻA

WIGOR

BARDZO DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

BARDZO DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

BARDZO ŹLE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

BARDZO ŹLE

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

DOŚĆ DOBRZE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

DOBRZE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

DOBRZE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

TAK

ZASTOSOWANIE

PIES MYŚLIWSKI, PIES STRÓŻUJĄCY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA VI, SEKCJA 1.1, WZORZEC NR 300

POLECANE KARMY

OPTIMAL ENERGI, BRIT SPORT

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.