Curly coated retriever

Historia

Rasa została zarejestrowana w Wielkiej Brytanii w 1860 roku i od tego czasu wzorzec rasy praktycznie nie uległ zmianie. Curly coated retriever oraz flat coated retriever stanowią najstarsze rasy wśród retrieverów. Do Polski pierwszy curly coated retriever trafił w 2003 roku.

Wygląd

Jest to reprezentacyjny, elegancki pies o mocnej budowie. Jest największą rasą wśród retrieverów. Jego cechą charakterystyczną jest szata: na tułowiu, poczynając od potylicy, aż do czubka ogona, szata jest złożona z bardzo dużej ilości małych loczków, ciasno skręconych i przylegających do skóry, natomiast na pozostałych częściach ciała włos jest zupełnie gładki. Umaszczenie może być czarne lub wątrobiane.

Temperament

Jest inteligentnym, pewnym siebie psem. Śmiały, przyjazny, jest doskonałym towarzyszem, opanowanym i nieco powściągliwym. Jest z natury niezależny, może więc sprawiać kłopoty wychowawcze. Ma tendencje do ignorowania poleceń. Wobec innych psów lub nieznajomych ludzi może być nieprzyjaźnie nastawiony.

Tresura

Tresura jest dosyć ciężka, ze względu na wrodzoną niezależność i skłonności do nieposłuszeństwa. Wymagana jest socjalizacja już od szczenięctwa, tym bardziej, jeżeli pies ma żyć w mieście, gdzie będzie spotykał wielu obcych ludzi oraz inne psy. Mimo trudności w szkoleniu, jest psem bardzo oddanym właścicielowi, więc jeśli jest właściwie prowadzony od samego początku, nie powinien sprawiać kłopotów.

Ćwiczenia

Curly coated retriever jest psem myśliwskim, stworzonym do aportowania ptaków. Należy więc umożliwić mu bieganie i tropienie na otwartej przestrzeni. Potrzebuje dość dużo ruchu, lubi też wyzwania. Doskonale sprawdza się w psich sportach, uwielbia wysiłek intelektualny i zabawę.

Warunki życia

Pod żadnym pozorem nie powinien żyć w mieszkaniu. Uwielbia przestrzeń, przez co odpowiednim miejscem dla niego będzie dom z możliwie dużym ogrodem.

 

KRAJ POCHODZENIA

WIELKA BRYTANIA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

DUŻY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

ŚREDNIO KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

NIE

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

ŚREDNIO

CZY LUBI INNE PSY

NIE

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

ŚREDNIA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

RACZEJ MAŁA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOŚĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

DOŚC ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

RACZEJ MAŁA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

BARDZO DUŻA

WIGOR

ŚREDNI

CHĘĆ DO ZABAWY

DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

RACZEJ ŹLE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

ŹLE

TRUDNOŚĆ TRESURY

DOŚC TRUDNA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

DOŚĆ DOBRZE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

RACZEJ ŹLE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

RACZEJ ŹLE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

RACZEJ TAK

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES MYŚLIWSKI

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA VIII, SEKCJA 1, WZORZEC NR 110

POLECANE KARMY

EUKANUBA, TASTE OF THE WILD, ORIJEN

 

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.