Harrier

Historia

Harrier jest bardzo starą rasą psów, pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Istnienie rasy potwierdzają już zapiski, pochodzące z roku 1260. Harriery najprawdopodobniej powstały wskutek skrzyżowania greyhoundów, foxhoundów i foksterierów.

Wygląd

Harrier jest dużych rozmiarów psem gończym, wykorzystywanym głównie do polowań na zające i lisy. Najczęściej spotykanym umaszczeniem jest trikolor.

Temperament

Jest samodzielnym, niezależnym psem. Nie wykazuje pociągu do dominacji, bywa raczej uległy, a jednocześnie często jest nieposłuszny. Nie nadaje się na psa stróżującego, ze względu na niski stopień czujności i obronności.

Tresura

Jest dosyć inteligentnym, ale jednocześnie bardzo upartym psem. Skutek jest taki, że pies co prawda opanuje komendy, ale niekoniecznie ma ochotę je stosować na polecenie właściciela. Wymagana jest duża konsekwencja w czasie tresury i prowadzenia psa. Nie jest to pies dla początkujących hodowców.

Ćwiczenia

Posiada duża potrzebę ruchu, a jako pies myśliwski, uwielbia swobodny bieg, węszenie i polowanie. Może być świetnym towarzyszem dla biegaczy i rowerzystów.

Warunki życia

Może przyzwyczaić się do życia w mieszkaniu, jeżeli jest ono dość duże. Najlepiej jednak będzie czuł się w domu z ogrodem. W domu jest dosyć aktywny, ale mimo to, należy zapewnić mu codziennie przynajmniej godzinnej długości spacer.

 

KRAJ POCHODZENIA

WIELKA BRYTANIA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

DUŻY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

ŚREDNIO

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

ŚREDNIO

CZY LUBI INNE PSY

ŚREDNIO

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

ŚREDNIA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

ŚREDNIA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOŚĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

DOŚC ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

BRAK DANYCH

ŚLINIENIE SIĘ

BRAK DANYCH

GUBIENIE SIERŚCI

MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

DUŻA

WIGOR

ŚREDNI

CHĘĆ DO ZABAWY

DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

ŚREDNIO

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

RACZEJ ŹLE

TRUDNOŚĆ TRESURY

TRUDNA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

BRAK DANYCH

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

NIE

ZASTOSOWANIE

PIES MYŚLIWSKI

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA VI, SEKCJA 1.2, WZORZEC NR 295

POLECANE KARMY

ACANA, BEST CHOICE, ROYAL CANIN

 

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.