Amerykański spaniel wodny

Historia

Amerykański spaniel wodny jest krzyżówką irlandzkiego spaniela wodnego z Curly Coated Retriverem oraz (prawdopodobnie) z angielskim spanielem wodnym. Inna teoria głosi, że jest on skrzyżowaniem pudla z irlandzkimi spanielami. Jak jest naprawdę, trudno orzec, bowiem twórca racy, J. McCarthy, uczynił z tego tajemnicę. Jakiekolwiek były jej początki, wskutek krzyżówek powstała rasa doskonale przystosowana do polowań w szuwarach, lasach i... wodzie, jak wskazuje nazwa.

Wygląd

Amerykański spaniel wodny jest najwyższym spośród wszystkich spanieli. Jego umaszczenie jest najczęściej czekoladowe, purpurowo-brązowe lub wątrobiane. Dopuszcza się małe, białe znakowania na piersiach bądź na palcach. Sierść składa się z pierścieniowo skręconych, ciasnych loczków, które, ze względu na pokrycie warstewka tłuszczu, nie nasiąkają wodą. Pierwsze 10 cm ogona pokryte jest loczkowaną sierścią, natomiast dalsza część jest porośnięta prostym włosem lub całkowicie łysa. Głowa jest wysoko osadzona, uszy owalne, długie, szyja mocno wygięta.

Temperament

Amerykański spaniel wodny jest typowo rodzinnym psem, akceptującym dzieci. Posiada silny instynkt łowiecki, jednak w stosunku do ludzi, nawet obcych, nie wykazuje agresji.

Tresura

Spaniel wodny jest psem dosyć łatwym w tresurze. Uczy się nowych komend z przeciętną szybkością. Jest chętny do współpracy i przyjazny.

Ćwiczenia

Amerykański spaniel wodny jest doskonałym pływakiem. Uwielbia kąpiele, niezależnie od aury, bowiem jego futro nie nasiąka woda, skutecznie chroniąc psa przed chłodem. Może aportować z wody nawet bardzo duże ptaki, np. wielkości gęsi lub indyka.

Warunki życia

Ze względu na swoje rozmiary, spaniel ten najlepiej czuje się w domu z dużym ogrodem, gdzie ma dość miejsca do biegania i ćwiczeń. Może jednak przystosować się również do życia w mieszkaniu, pod warunkiem, że zapewnimy mu odpowiednią dawkę spacerów.

 

KRAJ POCHODZENIA

USA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

DUŻY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

DŁUGA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

RACZEJ NIE

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

RACZEJ NIE

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

ŚREDNIA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOBRE

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŚREDNIA

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

DUŻE

GUBIENIE SIERŚCI

DOSYĆ MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

BARDZO DUŻA

WIGOR

BARDZO DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

DOŚĆ DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

TAK

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

RACZEJ ŹLE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

DOŚĆ DOBRZE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŹLE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

NIE

ZASTOSOWANIE

PIES STRÓŻUJĄCY, PIES DO POLOWAŃ, PŁOCHACZ

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA VIII, SEKCJA 3, NR 301

POLECANE KARMY

BRIT, BOSH ADULT MAXI, ROYAL CANIN

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.