Co zrobić, gdy psiak nie lubi hoteli dla zwierząt?

Wesoły piesekWakacje, podróż służbowa, rodzinne spotkane czy pobyt w szpitalu – podczas tych, a także wielu innych zdarzeń właściciele psów często mają problem z tym, jak zapewnić swojemu pupilowi odpowiednią opiekę. Gdy może zająć się nim ktoś z rodziny, przyjaciół czy życzliwy sąsiad, wówczas nie ma problemu. Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy nie jest to możliwe.

Najpopularniejszym rozwiązaniem wtedy, gdy zwierzak potrzebuje opieki, ale nie ma osoby, która mogłaby się nim zająć, jest skorzystanie z usług specjalnych hoteli dla zwierząt. Obecnie działają one nie tylko w większych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. W hotelu zwierzę otrzymuje własny boks, a także fachową opiekę, często weterynaryjną. Jest karmione, wyprowadzane na spacery, może być także poddane zabiegom w salonie piękności dla psów czy też opiekun może podawać psu zalecone leki.

Niestety, nie każdy psiak przepada za hotelami dla zwierząt. Przede wszystkim dla wielu z nich to duży stres, ponieważ wtedy znajdują się nagle w całkowicie nowych okolicznościach, które są im nieznane. Niektórzy właściciele mają później poważne problemy po odebraniu psa z hotelu – może on przestać jeść, być bardziej strachliwy czy agresywny.

Opieka nad psem, to odpowiedzialne zadanie, dlatego chcąc być pewnym, że nasz czteronogi przyjaciel jest pod właściwą opieką, warto skorzystać z usług specjalisty. Petsitter, czyli opiekun zwierząt, zadba o  zdrowie naszego pupila, sprawi, że ten będzie czuł się dobrze na znanym sobie terenie, pomimo tego, że nie ma przy nim jego Pana. Nakarmi go, uzupełni wodę, wyprowadzi na spacer, wykona potrzebne zabiegi pielęgnacyjne, poda leki. Może nawet zawieźć zwierzę do weterynarza i wykonać inne zalecenia swojego klienta.

Oczywiście, usługi petsitterów są droższe od hotelu dla zwierząt, ale cieszą się one dużym powodzeniem. To najlepsza alternatywa, która włącza również indywidualne potrzeby psa. Jeżeli chcesz skorzystać z takiej oferty, wtedy ogłoszenia petsitterów możesz obecnie znaleźć najłatwiej w internecie. Sprawdzaj je przede wszystkim na portalach służących do publikacji ogłoszeń tego rodzaju – tu czekają na ciebie sprawdzone osoby z doświadczeniem.

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.