Lakeland terrier

Historia

Lakeland terrier pochodzi z Wielkiej Brytanii, zaś nazwa rasy wywodzi się od rejonu Lake District. Rasa ta powstała na skutek skrzyżowania bedlingtona oraz old english wirehaired terriera. W dawnych czasach, lakeland terrier był wykorzystywany głównie do polowań na borsuki, wydry oraz lisy. Obecnie pełni głównie rolę psa do towarzystwa.

Wygląd

Lakeland terrier jest psem małych rozmiarów, odznaczających się mocną, kwadratową budową ciała oraz proporcjonalną sylwetką. Z wyglądu przypomina nieco terriera walijskiego, który jednak jest od niego większy. Ponieważ lakeland terrier powstał jako pies do pracy, jego szata musi zapewnić mu odpowiednią izolację, chroniącą go przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Sierść psa jest więc gęsta, szorstka, tworząca grubą, solidną okrywę; występuje również gęsty podszerstek. Umaszczenie może być czarne podpalane, niebieskie podpalane, czerwone, szaro – czerwone (tzw. grizzly), wątrobiane, pszeniczne, niebieskie lub czarne. Szczenięta, niezależnie od tego, jakie będą mieć w przyszłości umaszczenie, najczęściej rodzą się ciemne, niemal czarne.

Temperament

Jak przystało na szanującego się terriera, lakeland jest żywym, aktywnym i nieustraszonym psem. Wydaje się być stale w napięciu, zawsze gotowy do błyskawicznych reakcji, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Jest czujnym, wiernym psem, pogodnym i uczuciowym, wspaniałym towarzyszem. Jest również pozytywnie nastawiony do dzieci oraz do innych zwierząt, w tym psów. Zna swoją wartość i jest bardzo pewny siebie. Niekiedy bywa uparty, lubi też mieć tendencje do czynienia znacznego hałasu, przez co wymaga odpowiedniej tresury.


Tresura

Mimo wykazywanego niekiedy uporu i szczekliwości, jest to bardzo inteligentny pies, nastawiony na współpracę z właścicielem. Z tego powodu, tresura lakeland terriera należy do bardzo łatwych. Z pewnością poradzą sobie z nią nawet początkujący hodowcy.

Ćwiczenia

Jako bardzo żywotny, aktywny i inteligentny pies, lakeland terrier jest doskonałym zawodnikiem w wielu psich dyscyplinach, takich jak np. agility. Wymaga codziennej, sporej dawki ruchu, szczególnie, jeśli na co dzień żyje na niewielkiej przestrzeni.

Warunki życia

Jako pies o stosunkowo niewielkich rozmiarach, lakeland może przystosować się do życia nawet w małym mieszkaniu. Należy jednak zapewnić mu dość dużą, regularną porcję ruchu. Co istotne, jest on psem polecanym dla alergików.

 

KRAJ POCHODZENIA

WIELKA BRYTANIA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

MAŁY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

RACZEJ TAK

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

DOŚĆ DUŻA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

DOŚC DUŻA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

DUŻA

WIGOR

DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

DOŚC DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

DOSC DOBRZE

TRUDNOŚĆ TRESURY

BARDZO ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

ŚREDNIO

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

DOŚC DOBRZE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

DOBRZE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

TAK

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES MYŚLIWSKI

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA III, SEKCJA 1, WZORZEC NR 70

POLECANE KARMY

NUTRA GOLD, BOSH, BRIT, ROYAL CANIN

 

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.