Pudel miniaturowy

Historia

Pudel miniaturowy, podobnie, jak jego „starszy brat” pudel duży, pochodzi z Francji. Pudle były bardzo popularnymi psami na dworze Ludwika XV, mającymi dodawać właścicielowi splendoru. Po II wojnie światowej nastąpiła popularyzacja tej rasy w całej Europie.

Wygląd

Podobnie, jak w przypadku pudla dużego, najbardziej charakterystyczną cechą tej rasy jest wspaniała, kędzierzawa sierść. Jest ona bardzo obfita, elastyczna i wełnista. W Europie dopuszcza się umaszczenie białe, czarne, srebrne, morelowe lub brązowe. W Stanach Zjednoczonych dopuszczalne są wszelkie możliwe odmiany umaszczenia.

Temperament

Jest to aktywny, bardzo żywy piesek, o przyjacielskim nastawieniu do świata. Jest bardzo ciekawski i aktywny. Potrzebuje stałego kontaktu z właścicielem.

Tresura

Podobnie, jak pudel duży, pudelek miniaturowy również jest bardzo inteligentnym psem. Nowych komend uczy się bardzo szybko i z dużą łatwością.

Ćwiczenia

Pudel miniaturowy ma raczej małe zapotrzebowanie na ruch i ćwiczenia, Jest to idealny pies dla ludzi pragnących efektownego, reprezentacyjnego psa, wspaniałego towarzysza, a jednocześnie nie mogących poświęcać zbyt dużo czasu na ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Warunki życia

Pudel miniaturowy jest idealnym psem, jeżeli chodzi o życie w mieszkaniu. Posiada bardzo skromne wymagania bytowe, a ze względu na małe rozmiary może przystosować się do życia na niewielkiej powierzchni. Jako typowy pies domowy, absolutnie nie powinien żyć na zewnątrz.

 

KRAJ POCHODZENIA

FRANCJA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

MAŁY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

DŁUGA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

BARDZO MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

RACZEJ TAK

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

DOŚC DUŻA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

DOŚC DUŻA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOŚĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŚREDNIA

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

NIE

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

MAŁA

WIGOR

ŚREDNI

CHĘĆ DO ZABAWY

ŚREDNIA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

BARDZO DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

BARDZO DOBRZE

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

RACZEJ ŹLE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

TAK

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES RODZINNY, PIES OZDOBNY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA IX, SEKCJA 2, WZORZEC NR 37

POLECANE KARMY

TASTE OF THE WILD, HILLS, EUCANUBA

 

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.