English toy terrier

Historia

English toy rerrier jest uznawany za jedną z najstarszych miniatur; początki tej rasy sięgają 1850 roku zaś pierwszy oficjalny wzorzec został ustalony w 1881 r.

Wygląd

Jest malutkim, eleganckim pieskiem o proporcjonalnej i zwartej budowie. Jego włos jest przylegający, krótki, gęsty i błyszczący. Umaszczenie jest czarne podpalane, przy czym czerń określana jest tu, jako hebanowa, natomiast podpalanie ma barwę kasztana. Podpalanie jest ściśle odgraniczone od barwy podstawowej. Podpalanie na łapkach od wierzchniej strony sięga nadgarstków, natomiast od spodu rozciąga się waz do łokci. Wzdłuż każdego z palców biegnie cienka, czarna linia, określana, jako „maźnięcie pędzelkiem”. Kufa jest podpalana, przy czym trufla nosowa jest czarna i barwa ta rozciąga się na wierzchniej części kufy. Brzegi warg są czarne. Uszy są stojące, a ich wewnętrzna część podpalana.

Temperament

Toy terrier, wbrew nazwie, nie jest tylko zabawką (toy - zabawka, ang.). Jak na terriera przystało, jest czujnym, bystrym i dosyć odważnym pieskiem. W przeszłości pieski tej rasy były używane do walk ze szczurami, musiały więc wykazywać się duża dozą odwagi, zręczności i inteligencji.

Tresura

Jest inteligentnym psem, dlatego tresura powinna być dość łatwa. Należy jednak wystrzegać się nadmiernego pobłażania mu, bowiem w przeciwnym wypadku, może wystąpić typowy syndrom małego psa, nieusłuchanego i okręcającego sobie wokół palca domowników.

Ćwiczenia

Jako piesek małych rozmiarów, nie potrzebuje zbyt wielu ćwiczeń. Uwielbia spacery w towarzystwie właściciela i jest doskonałym towarzyszem dla osób starszych.

Warunki życia

Toy terrier najszczęśliwszy będzie w małym mieszkaniu, w towarzystwie ludzi. Nie potrzebuje dużo przestrzeni, świetnie przystosowuje się do życia w mieście.

 

KRAJ POCHODZENIA

WIELKA BRYTANIA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

MAŁY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

RACZEJ TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

ŚREDNIO

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

ŚREDNIA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

ŚREDNIA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOŚĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

ŚREDNIE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

NIE

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

MAŁA

WIGOR

ŚREDNI

CHĘĆ DO ZABAWY

DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

DOSKONALE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

DOSKONALE

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

ŚREDNIO

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

DOŚĆ DOBRZE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŹLE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

TAK

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES REPREZENTACYJNY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA III, SEKCJA 4, WZORZEC NR 13

POLECANE KARMY

ROYAL CANIN, BRIT

 

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.