Australian silky terrier

Historia

Australian silky terrier należy do terrierów miniaturowych. Rasa ta została utworzona około 1820 roku w Australii, poprzez skrzyżowanie dandie dinmont terriera ze stalowoniebieską terrierką szorstkowłosą, których potomstwo następnie skrzyżowano z australian terrierem. Autorem tej genowej mieszanki był, również zamieszkujący Australię, pan McArthur Little.

Wygląd

Australian silky terrier jest małym pieskiem o zwartej budowie ciała. Sylwetką przypomina nieco yorkshire terriera, posiada jednak dłuższa kufę, krótszy włos oraz nieco ciemniejsze umaszczenie. Oczy są małe, okrągłe, ciemne, o bystrym, czujnym spojrzeniu. Uszy stojące, szpiczaste i trójkątne. W szczenięctwie opsiada umaszczenie czarne lub czarne podpalane. Dorosły pies jest barwy stalowoniebieskiej lub srebrzystopodpalanej. Włos jest cienki i, zgodnie z nazwą rasy, jedwabiście lśniący.

Temperament

Australian silky terrier to inteligentny, pełen temperamentu piesek. Jest wesoły i towarzyski. Bardzo oddany właścicielowi, lubi również towarzystwo dzieci. Jeżeli zostanie dobrze wychowany, jest bardzo posłuszny; w przeciwnym wypadku bywa uparty i zadziorny. Zawsze pełen zapału, ciekawski i przyjacielsko nastawiony do świata; nie znosi bezczynności.

Tresura

Ze względu na duża inteligencję, tresura jest dosyć łatwa. Australian silky z natury jest nastawiony na współprace z właścicielem, więc chętnie spełnia polecenia i dość szybko uczy się nowych komend. W razie niesubordynacji należy pogrozić palcem lub w inny sposób okazać niezadowolenie – pod żadnym pozorem nie należy podnosić głosu, gdyż jest do dla niego silny stres.

Ćwiczenia

Australian silky lubi wyzwania i, wbrew typowo „kanapowemu” wyglądowi, jest znakomitym łowcą szczurów. Należy zapewnić mu dużo ruchu i zabawy, w czasie której będzie mógł znaleźć ujście dla swoich instynktów i inteligencji.

Warunki życia

Ze względu na niewielkie rozmiary, z powodzeniem może żyć w mieszkaniach, nawet małych. Należy jednak zadbać, by codziennie miał zapewniona odpowiednią porcję ruchu, przy czym niekoniecznie muszą to być spacery wyłącznie na świeżym powietrzu – zabawa w pomieszczeniach również go zadowoli. Co najmniej dwa razy w tygodniu należy go przeczesać i usunąć wszelkie supły i kołtuny, powstające na sierści. Należy zwrócić uwagę, aby włosy nie spadały mu na oczy – w razie potrzeby można nieco podciąć grzywkę.

 

KRAJ POCHODZENIA

AUSTRALIA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

MAŁY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

DŁUGA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

RACZEJ TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

RZADKO

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

DOŚĆ SŁABA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

DOŚĆ SŁABA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOSYĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

BARDZO TRUDNY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

MINIMALNE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

NIE

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

ŚREDNIA

WIGOR

DOŚĆ DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

BARDZO DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

ZAZWYCZAJ TAK

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

ZAZWYCZAJ ŹLE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

DOBRZE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŹLE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

TAK

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES STRÓŻUJĄCY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA III, SEKCJA 4, WZORZEC NR 236

POLECANE KARMY

ROYAL CANIN, PEDIGREE

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.