Bulterier miniaturowy

Historia

Bulteriery miniaturowe znane były już w XIX wieku, ale na początku XX wieku popadły w zapomnienie na tyle, że w 1918 roku Kennel Club wykreślił je z listy ras. Na szczęście, grupa miłośników tej rasy, z pułkownikiem Richardem Glynnem na czele, doprowadziła do przywrócenia popularności rasy i w 1938 roku założyła Klub miniaturowej odmiany bulteriera.

Wygląd

Zgodnie z nazwą, bulterier miniaturowy jest pomniejszoną wersją bulteriera. Posiada więc przede wszystkim charakterystyczną dla tej rasy, jajowatą głowę, muskularną sylwetkę i krótką sierść. Umaszczenie, podobnie jak u większych bulterierów, może być jednolicie białe, łaciate, pręgowane, rude, płowe lub czarne. Odmiany białe często zwane były Coverwood terriers, od lokalizacji najsłynniejszej hodowli tej odmiany. Według wzorca, bulterier miniaturowy powinien mieć nie więcej, niż 35 cm wzrostu.

Temperament

Bulterier miniaturowy jest dość przyjaźnie nastawionym psem, chętnym do zabawy, wesołym i żywotnym. Z reguły jednak nie przepada za innymi zwierzętami. Podobnie, jak większe bulteriery, wersja miniaturowa posiada dość trudny charakter, łączący w sobie upór, inteligencję i skłonność do agresji.

Tresura

Wymagana jest socjalizacja od samego początku, w przeciwnym wypadku pies będzie agresywny i uparty. Podobnie, jak zwykły bulterier, wymaga od właściciela twardego prowadzenia i zdecydowanego charakteru.


Ćwiczenia

Identycznie, jak w przypadku standardowego bulteriera, zalecane są ćwiczenia intensywne, ale krótkie.

Warunki życia

Doskonale radzi sobie w mieszkaniu. Należy pamiętać o zapewnieniu mu codziennej dawki ruchu.

 

 

KRAJ POCHODZENIA

WIELKA BRYTANIA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

MAŁY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

RACZEJ TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

NIE

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

MAŁA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

ŚREDNIA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOSYĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

BARDZO DUŻA

ŚLINIENIE SIĘ

DUŻE

GUBIENIE SIERŚCI

DUŻE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

NIE

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

DUŻA

WIGOR

DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

TAK

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

BARDZO DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

DOBRZE

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

DOŚC DOBRZE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

ŹLE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŹLE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

NIE

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES STRÓŻUJĄCY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA III, SEKCJA 3, WZORZEC NR 11

POLECANE KARMY

DIETA BARF, ORIJEN, ACANA, BOZITA

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.