Borston terrier

Historia

Boston terrier jest rasą wyhodowaną w XIX wieku z przeznaczeniem do walk psów. Wtedy to w Bostonie (Stany Zjednoczone) robotnicy, oderwani od swoich korzeni i kultury, skupiali się na prostych rozrywkach, z których główną były właśnie walki psów. Ponieważ z czasem sport ten stał się dosyć dochodowy, koniecznym stało się wyhodowanie psa dedykowanego specjalnie dla tego celu. Postanowiono więc skrzyżować angielskie buldogi bojowe z białymi terrierami angielskimi (obecnie są one rasą wymarłą). Następnie do hodowli dodano jeszcze domieszkę krwi buldogów francuskich. Otrzymana rasa została uznana przez Amerykański Związek Kynologiczny w 1893 roku.

Wygląd

Boston terrier jest psem średniej wielkości, bardzo żywym i przystosowanym do roli, jaką miał pełnić, jako zawodnik w walkach psów: posiada więc krótką sierść, zwartą, mocną budowę i krótki ogon. Głowa proporcjonalna, tułów krótki i zwarty, mocne nogi. Jest zdecydowany, silny, a jednocześnie pełen wdzięku. Umaszczenie pręgowane, focze (czarne z rudym odcieniem) lub czarne, z równo rozłożonymi białymi znaczeniami: biała otoczka na kufie, regularna strzałka między oczami, biała pierś. Włos bostona jest krótki, lśniący i gładki.

Temperament

Wbrew intencjom twórców tej rasy, boston jest psem bardzo przyjacielskim. Jest także aktywny i bardzo inteligentny, co czyni go doskonałym psem do towarzystwa. Łatwo adaptuje się do nowych warunków, jest towarzyski i stosunkowo wyrozumiały wobec dzieci, ale do pewnych granic. Jest typowym „psem jednego pana”, któremu jest niesłychanie oddany.

Tresura

Bostony są bardzo inteligentnymi psami, ale niespecjalnie lubią się wysilać. Posiadają średnią potrzebę ruchu, przez co długotrwała tresura nie jest dla nich pożądana. Jednocześnie, jako bystre psy, dość szybko uczą się nowych komend. To wszystko czyni ich tresurę średnio trudną.

Ćwiczenia

Nie wymaga codziennych ćwiczeń. Krótkie spacery w towarzystwie ukochanego pana w zupełności mu wystarczają.

Warunki życia

Bostony są psami domowymi, nie powinny zatem przebywać na zewnątrz. Mogą żyć w mieszkaniach lub małych domach. Posiadają średnią potrzebę codziennego ruchu, dzięki czemu są rasą odpowiednią do życia w mieście.

 

KRAJ POCHODZENIA

USA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

MAŁY

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

ŚREDNIO

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

ŚREDNIA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

ŚREDNIA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŁATWA

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

DUŻE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

NIE

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

MAŁA

WIGOR

BARDZO DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

BARDZO DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

BARDZO DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

BARDZO DOBRZE

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŚREDNIA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

DOŚĆ DOBRZE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

NIE

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES STRÓŻUJĄCY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA IX, SEKCJA 11, WZORZEC NR 140

POLECANE KARMY

ORIJEN, ACANA, ARION

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.