Petit basset griffon vendéen

Historia

Rasa ta wywodzi się z rejonu Wandea (Vendéen), położonego w południowo – zachodniej Francji. Została wyhodowana pod koniec XIX wieku, a jej twórcą był hrabia Christian d'Elve z Maxenne.

Wygląd

Petit basset griffon vendéen, jak nazwa wskazuje, jest miniaturowym bassetem, o proporcjonalnych rozmiarach, harmonijnie zredukowanych w stosunku do oryginału.

Temperament

Mimo niewielkich rozmiarów, jest to typowy pies myśliwski, doskonale sprawdzający się w polowaniach na niewielkie zwierzęta, głównie na zające oraz króliki. Dobrze dogaduje się z innymi psami i może pracować w sforze. Posiada żywe usposobienie, werwę i niespożytą energię. Wobec dzieci oraz dorosłych jest przyjaźnie nastawiony i cierpliwy.

Tresura

Jako pies nastawiony na współpracę z człowiekiem, uczy się dość szybko.

Ćwiczenia

Mimo niewielkich rozmiarów, petit basset griffon vendéen posiada dużą potrzebę ruchu i ćwiczeń, którą należy regularnie zaspokajać. Piesek ten posiada też niespożytą pasję łowiecką, warto więc umożliwić mu ćwiczenia w tym kierunku.

Warunki życia

Jako typowy pies myśliwski, najlepiej czuje się w domu z ogrodem, gdzie może swobodnie biegać i węszyć. Może również przystosować się do życia w mieszkaniu, należy jednak zapewnić mu codzienną, solidną porcję ruchu i ćwiczeń.

 

KRAJ POCHODZENIA

FRANCJA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

ŚREDNI

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

DŁUGA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

RACZEJ TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

DOŚĆ MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

TAK

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

DOŚĆ DUŻA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

DOŚĆ DUŻA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOŚĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŁATWA

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

DOŚC DUŻA

WIGOR

ŚREDNI

CHĘĆ DO ZABAWY

ŚREDNIA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

ŚREDNIO

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

ŚREDNIO

TRUDNOŚĆ TRESURY

DOŚC ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

RACZEJ ŹLE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

TAK

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES MYŚLIWSKI

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA VI, SEKCJA 1.3, WZORZEC NR 67

POLECANE KARMY

ACANA,ORIJEN, EUCANUBA

 

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.