Pinczer niemiecki

Historia

Rasa ta, zgodnie z nazwa, pochodzi z Niemiec, a najstarsze zapiski o niej w niemieckich księgach rodowodowych pochodzą z 1880 roku. Pinczer niemiecki posiada tych samych przodków, co sznaucer; z tego powodu, sznaucer dawniej nazywany był szorstkowłosym pinczerem.

Wygląd

Pinczer niemiecki jest średniej wielkości psem, o zwartej i proporcjonalnej sylwetce. Jest to bardzo elegancki pies, o smukłych liniach, dumnej postawie i doskonałym umięśnieniu. Sierść jest krótka, gęsta i lśniąca, gładko przylegająca do siała. Umaszczenie może być jednolicie rude, lub czarne z podpalaniem, przy czym pożądane są znaczenia jak najbardziej wyraźne i odgraniczone od barwy podstawowej. Umiejscowione są nad oczami, na szyi, na łapach do wysokości nadgarstków oraz na spodzie ogona. Na klatce piersiowej znaczenia powinny tworzyć dwa jednakowe trójkąty.

Temperament

Pinczer niemiecki jest psem pełnym temperamentu, odważnym i pewnym siebie. Jest bardzo inteligentny i opanowany, co czyni z niego doskonałego psa rodzinnego oraz świetnego towarzysza. Lubi dzieci właściciela i chętnie się z nimi bawi, a w razie potrzeby potrafi ich zaciekle bronić. Jest również bardzo czujny i spostrzegawczy, dzięki czemu może być doskonałym psem stróżującym.

Tresura

Jako pies obdarzony bardzo duża inteligencją, pinczer niemiecki uczy się bardzo szybko. Opanowanie nowych komend i poleceń przychodzi mu z dużą łatwością. Ze względu na skłonności do agresji, wymagana jest wczesna socjalizacja.

Ćwiczenia

Posiada dość duże zapotrzebowanie na ruch i ćwiczenia. Lubi być w centrum uwagi, więc chętnie wykonuje polecenia i bawi się z właścicielem.

Warunki życia

Pinczer niemiecki może żyć w mieszkaniu, najszczęśliwszy będzie jednak, mając dostęp do nawet niewielkiego ogródka. Źle znosi zimno, nie może więc żyć na zewnątrz.

 

KRAJ POCHODZENIA

NIEMCY

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

ŚREDNI

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

KRÓTKA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

ŚREDNIO

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

ŚREDNIA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

DOŚĆ MAŁA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOŚĆ DOBREGO ZDROWIA

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

ŁATWA

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

MAŁE

GUBIENIE SIERŚCI

MAŁE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

ŚREDNIO

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

DOŚC DUŻA

WIGOR

ŚREDNI

CHĘĆ DO ZABAWY

ŚREDNIA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

BARDZO DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

DOBRZE

TRUDNOŚĆ TRESURY

DOŚC ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

ŹLE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

DOBRZE

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

ŹLE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

NIE

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES STRÓŻUJĄCY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA II, SEKCJA 1.1, WZORZEC NR 184

POLECANE KARMY

EUCANUBA, BRIT CARE, ORIJEN

 

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.