Briquet griffon vendéen

Historia

Rasa została utworzona w XVII wieku we Francji, a dokładnie w regionie Vendée. Powstała na skutek krzyżówek psów św. Huberta, bracco italioano oraz griffona nivernais.

Wygląd

Briquet griffon należy do psów gończych, z wyglądu przypomina grand griffon vendéen, ale jest od niego wyraźnie mniejszy. Głowa psa jest wydłużona, uszy wąskie i nisko osadzone. Grzbiet prosty i dobrze umięśniony. Mocne nogi. Umaszczenie może być jednolite lub mieszane, może być ze znaczeniami. Sierść jest gęsta i bardzo bujna.

Temperament

Briquet griffon vendéen jest typowym łowcą, energicznym, niezależnym i samodzielnym. Może polować sam lub w sforze. Jest przyjaznym i pełnym wigoru towarzyszem.

Tresura

Tresura jest dosyć łatwa. Briquet griffon jest nastawiony na współpracę z człowiekiem, dość łatwo opanowuje nowe komendy i w miarę chętnie się uczy, co nie znaczy, że zawsze spełnia polecenia. Należy wziąć pod uwagę, że jest on zapalonym myśliwym, przez co nie ma dla niego ważniejszej rzeczy, niż podążanie za tropem. O ile nie zwietrzy ciekawego zapachu, jest dość posłuszny. Jest także bardzo radosnym psem, doskonałym towarzyszem zabaw dla dzieci.

Ćwiczenia

Potrzebuje dość dużo ruchu, lubi węszyć. Jeżeli żyje w mieszkaniu, wskazane są częste spacery, gdzie będzie mógł swobodnie biegać i podążać za tropem.

Warunki życia

Łatwo przystosowuje się do życia w mieście. Idealny dla niego byłby dom z ogródkiem, ale równie dobrze czuje się w mieszkaniu, pod warunkiem zapewnienia mu codziennych długich spacerów i terenu, na którym może swobodnie i samodzielnie węszyć.

 

KRAJ POCHODZENIA

FRANCJA

WYGLĄD

 

ROZMIAR PSA

ŚREDNI

DŁUGOŚĆ SIERŚCI

DŁUGA

STOSUNEK DO OTOCZENIA

 

PIES DLA RODZIN Z DZIEĆMI

RACZEJ TAK

PRZYWIĄZUJE SIE DO RODZINY

DOŚĆ MOCNO

CZY LUBI INNE PSY

TAK

TOLERANCJA DLA INNYCH ZWIERZĄT

ŚREDNIA

TOLERANCJADLA OBCYCH LUDZI

DUŻA

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

 

OGÓLNE ZDROWIE

DOŚĆ ZDROWY

OGÓLNA ŁATWOŚC PIELĘGNACJI

DOŚC ŁATWY

SKŁONNOŚC DO TYCIA

ŚREDNIA

ŚLINIENIE SIĘ

ŚREDNIE

GUBIENIE SIERŚCI

ŚREDNIE

RUCHLIWOŚĆ I TEMPERAMENT

 

PIES DLA BIEGACZY I ROWERZYSTÓW

TAK

POTRZEBA SPACERÓW/ĆWICZEŃ

DUŻA

WIGOR

DOŚĆ DUŻY

CHĘĆ DO ZABAWY

DOŚC DUŻA

RASA NIEBEZPIECZNA

NIE

PRZYSTOSOWANIE SIĘ

 

JAK ZNOSI ŻYCIE W MIEŚCIE

DOBRZE

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYCIA W MIESZKANIU

DOBRZE

TRUDNOŚĆ TRESURY

ŁATWA

JAK ZNOSI SAMOTNOŚĆ

RACZEJ ŹLE

JAK ZNOSI WYSOKIE TEMPERATURY

ŚREDNIO

JAK ZNOSI NISKIE TEMPERATURY

DOBRZE

INNE

 

PIES DLA ALERGIKA

NIE

ZASTOSOWANIE

PIES DO TOWARZYSTWA, PIES GOŃCZY

KLASYFIKACJA FCI

GRUPA VI, SEKCJA 1, WZORZEC NR 19

POLECANE KARMY

ROYAL CANIN, BRIT

Powiązane artykuły

Czy wiesz, że:

Od setek lat, duże i bardzo zwinne psy zwane owczarkami, stosowane były przez człowieka jako pomocnicy w obronie stad oraz gospodarstwa. Psy pasterskie były znane od Hiszpani po daleki wschód. Na całym obszarze psy te mają widoczne rożnice w wyglądzie lecz charakteryzuje je jedna wspólna bardzo ważna cecha: absolutne oddanie w obronie powierzonego dobytku.

Pomimo uplywu tysięcy lat i postępu cywilizacji psy pasterskie pozostały niezmiennie oddane, samodzielne i pełne godności.

Zapraszamy do

 

 

Nasz sklep zoologiczny

Internetowy sklep zoologiczny KrakVet.pl to miejsce gdzie każdy dumny właściciel swojego zwierzaka znajdzie prawdodpobonie wszystko co potrzebne dla jego szcześcia i prawidłowego rozwoju.

W sklepie bardzo szeroki wybór karm dla psów, kotów i innych zwierząt, do tego zabawki, legowiska i inne gadżety, które mogą sprawić radość Twojemu pupilowi. Więcej na stronie sklepu.

O stronie

Na stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje o psach, ponad 50 ras psów z opisem dla Twojej wygody w doborze tego najlepszego dla Ciebie. W opisach znajdziesz informacje o wielkości, trudności tresury, które z nich to psy rodzinne, informacje o odżywianiu, charakterze oraz najlepszych karmach dla niego. Stworzyliśmy też dział z poradami dla właścicieli zwierząt.

.

.